EVERYDAY

PASTA

ישראלית על האגם

בוב הבנאי

בית

Bob the builder

Casa

לאחר הפסקה ארוכה ואופיינית לקצב החיים האיטלקי חזרנו לעבוד בקומה העליונה. אחרי שנפתרו כל בעיות הסדקים (רומן ארוך ומתמשך עם סרגיי וחברו) הזמנו לוחות עץ לריצוף השירותים.

נשמע פשוט אבל העץ שהגיע היה נוראי, "שירות לקוחות" לא היה אדיב במיוחד ובסוף נאלצנו לעשות הזמנה נוספת במקום אחר ולחכות ארבעה שבועות פלוס שניים של איחור להגעת העץ.

בסופו של דבר הוא הגיע ואפשר היה לחזור לעבודה, הפשלנו (פייטרו) שרוולים והתחלנו (פייטרו) במלאכה. בשלב הראשון הונחו קורות עץ חדשות על גבי הישנות והמתפוררות (תמונה למעלה), בשלב השני נוסרו לוחות העץ החדשים (תמונה למטה) ובשלב האחרון הם הוברגו לקורות, אחד אחד עד שבסוף היום היה לנו ריצוף חדש.

אבל עד שנוכל לשים דלת ולהכנס להתקלח באמבטיה מפנקת יש עוד זמן, איטלקי כמובן. פייטרו עדיין עומל על סיום בניית הקיר החשוף שיהיה גם הוא מעץ, שאר הקירות מחכים למומחה שיצבע אותם בסטוקו ואז נשאר רק לחבר את הכלים הסניטריים שמחכים להם בשקט ובסבלנות במסדרון.

ושלא תחשבו שלא תרמתי למאמץ השיפוצי, אני דאגתי לנגר הפרטי שלי לארוחת פועלים חלומית – לחם שחור, קוטג', עגבניה ולימונדה קרה.

Dopo una lunga pausa in stile italiano siamo tornati al piano di sopra. Risolto il problema delle crepe nelle pareti abbiamo ordinato il legno di larice per il pavimento del bagno. Sembra facile ma il legno arrivato era troppo brutto, il servizio clienti non è stato molto gentile e abbiamo dovuto ordinare nuove tavole da un'altra ditta. Dopo quattro settimane e due di ritardo finalmente è arrivato.

Arrivato il legno si poteva ricominciare il lavoro, ci siamo (Pietro) rimboccati le maniche e abbiamo (Pietro) preparato gli attrezzi. Nella prima fase abbiamo posato la nuova struttura (Foto in alto), la seconda fase è stata quella di taglio su misura delle perline (Foto in basso), l'ultima fase è stata quella di avvitare il legno e alla fine della giornata avevamo un nuovo pavimento.

Prima di poter avere una porta e fare una doccia ci vorrà ancora un po' di tempo. Pietro deve ancora finire il muro con il legno, gli altri muri aspettano lo stuccatore e i sanitari sono in tranquilla attesa nel corridoio.

Non pensate che non abbia dato il mio contributo ai lavori di casa, io ho preparato per il mio falegname personale un piatto speciale per la sua pausa – Pane rustico, fiocchi di latte, pomodoro e un bicchierone di limonata fresca.

שבוע טוב | Buona settimana

 1. אמיליה

  אפילו ארוחת פועלים של קוטג' ועגבניות (הורסות אגב) נראית מפתה וטעימה במיוחד!
  הלוואי ותסיימו בזמן (אנגלי) הקרוב..

 2. marxmus

  איזה עגבניות חמודות. נחמד לדעת ששירות הלקוחות באיטליה מעולה כמו שלנו.

 3. טעמים שרואים מכאן

  מה זה העגבניות המדהימות האלו?? כנראה שהכל יותר טוב באיטליה…
  למרות הבעיות והעיכובים, את חיה את החלום של הרבה אנשים ואני ביניהם 🙂
  ממש "תחת שמש טוסקנה"

 4. איילה.

  הלחם והעגבניה נראים נראים נהדר.
  מקווה שתסיימו את סגאת השיפוץ במהרה.
  איילה.

  1. Sharon
   Sharon

   תודה! גם אני אבל נראה לי שיקח לנו עוד קצת (הרבה) זמן 🙂

 5. ענת

  שיפוץ או לא שיפוץ, מה זה משנה, זה באיטליה!!! (דברים שנראים מכאן……:)
  ולגבי הארוחה…הכי טעים שיש

 6. שרה

  bonjour Sharon

  אני חדשה בבלוג שלך , והאמת היא שלא יכלתי בלי לקרוא מהתחלה את כל הסיפור על התפחות הבניה ושיפוץ,וכמובן על מתכונים הטעימים .את מביאה בסיפורים שלך רוח חדשה ונעימה של חו"ל ,חופש ומה לא !
  אני מבינה שאת בונה צימר , מקווה בקרוב , כבר מתחשק לי לנסוע !
  תודה על הפוסטים עם הרבה הומור .
  שרה

  1. Sharon
   Sharon

   ברוכה הבאה לבלוג שלי שרה! אנחנו בתהליכי בניה- כמו שצייניתי "אל לה איטליאנה" יקח לנו עוד זמן לסיים אבל לבקר אפשר תמיד! תודה לך ויום טוב, שרון.

 7. Tamar

  אני מאוד מתרשמת מהמאמץ המשותף שלכם 🙂
  והתמונה האחרונה היתה יפהפיה!
  אצלנו בבית, הקיץ הישראלי מכניס את השף המקומי עמוק עמוק הביתה למזגן (נו, מישור החוף) והוא יוצא מהבית רק מוקדם בבוקר או עם שקיעת החמה. הוא כנראה היה צריך להוולד בסקנדינביה. מחכה לפוסט מאכל בקרוב!

  1. Sharon
   Sharon

   אני חייבת לציין שהטמפרטורות הנמוכות לעונה עוזרות לנו להתרכז במטרה אם לא כבר מזמן הייתי שורצת על חוף האגם 😉

 8. אורלי אלקלעי

  מה עשיתי אחרי שקראתי את הפוסט הזה ?
  ישר התחלתי לקרוא עוד ועוד פוסטים ישנים יותר על הבית,
  הבלוג שלך מקסים ! 🙂

COMMENTS