EVERYDAY

PASTA

ישראלית על האגם

איפה מתחילים?

בית

Casa

מי מאיתנו לא שאל את עצמו איפה מתחילים כאשר הוא ראה את הבית הפוך ומבולגן או את סל הכביסה עולה על גדותיו או אפילו את השולחן עמוס בניירת? המקרים שציינתי הם כלום לעומת המצב שבו היה שרוי הבית בויה וילאטיקו ולמרות זאת, בפעם הראשונה בחיי אני ניצבת מול כאוס גדול ויודעת בדיוק איפה מתחילים.

הכל התבהר לי אחרי המקלחת והקפה של הבוקר, אז זימנתי לישיבת חירום את פייטרו. “אני רוצה מקלחת ושירותים חדשים” דרשתי. לא בגלל שהאסלה כבר התנתקה מהרצפה או בגלל שהוילון של המקלחת החלודה נדבק לגוף, באמת שלא. הבעיה האמיתית היתה הצנרת. היה בה חור ומלבד הרטיבות והפטרת שנוצרה על הקיר הזרם היה חלש, כל כך חלש שלא הצלחתי להיפטר מהשמפו. הדרישה השניה היתה מטבח או לפחות פינת קפה ואם אפשר גם כיור וברז לשטוף את הספל. היתה דממה, פייטרו יצא מהבית מבלי להגיד מילה. אחרי שעה קלה חזר עם וילון חדש, קטלוג של איקאה ופטישון.

בזמן שפייטרו קדח אני דיפדפתי להנאתי בקטלוג ובחרתי לנו משטח עבודה, כיור וברז. ידענו שהמטבח יהיה זמני ולכן בחרנו בפתרון המהיר והיעיל ביותר. בכל מה שנוגע לשירותים, לשמחתי הרבה נמצאה הנזילה מתחת למקלחון ונאלצנו להחליפו באחד חדש ועל הדרך גם התפנקנו באסלה חדשה מודל שנות האלפיים.

בכדי למצוא את מקור הנזילה נקדחו כמעט כל הקירות בבית כולל חלקים נכבדים של הרצפה, דבר שעזר לנו להבין שמצב הצנרת בכי רע. צינורות הברזל שהונחו כמעט 80 שנה קודם היו חלודים לחלוטין. הדרך היחידה להמנע מקדיחת קירות באופן שיטתי תהיה החלפת הצנרת כולה. בעודי מהרהרת על הדודה פיירה, קובי החתול ואיך התגלגלנו למצב הזה, פייטרו כבר עשה דרכו לחנות קל וחומר המקומית והעמיס את המכונית בצינורות ומחברים.

אחרי שלושה ימים התקלחתי במקלחון חדש עם דלתות הזזה וזרם מים חמים חלומי שהפך למים קפואים בדיוק בשלב הקריטי, השמפו. הפעם היה זה פייטרו שקרא לי לשיחה, גמרתי את בלון הגז וככה בעצם גיליתי שגז לא גדל על העצים. למחרת התפננו לבניית המטבח, ניסרנו את המשטח, הכנסנו את הכיור, טעינו בחור של הברז, חיברנו את התנור לבלון הגז הרזרבי והופ – המטבחון שלי מוכן! ממחר עידן חדש, לא רק שאוכל להכין לי קפה בבוקר גם אכין לנו ארוחות צהרים וערב וכך אדלל באופן משמעותי את כמות הארוחות אצל מאמא (חמתי) מריה. בהזדמנות אני אקדיש פוסט על הרגלי האכילה של האיטלקים, כל אחד אצל המאמא הפרטית שלו ובינתיים, לפייטרו הגרגרן לא נותר אלא לקבל את הרפורמה שלי בהבנה.


שלב א' של השיפוץ הסתיים במהרה. קומת הקרקע מוכנה למגורים זמניים עם שירותים חדשים מהניילון, מטבחון קטנטן וקומפקטי, חדר שינה עם שני כיווני אוויר וחדר עבודה עם נוף לאגם. חברים יקרים,שלב החימום הסתיים, בשלב הבא אנחנו עולים קומה!

kobi3

 

  1. מקופלת

    ואו, מרתק, ממש לא בטוח שהייתי שורדת את כל זה, שונאת שיפוצים (והבית שלי בהחלט זקוק להם…).

COMMENTS