EVERYDAY

PASTA

ישראלית על האגם

סדר פסח

DIY הדרכות

Pulizie pasquali

DIY

השנה גם אנחנו החלטנו לעשות מיני סדר פסח. מיני הכוונה לסדר רק חלק אחד נבחר כי אם היינו מנסים לסדר את כל הבית שהוא חצי דירה וחצי אתר בנייה פעיל למחצה היה לוקח לנו לפחות עד פסח הבא. אז התמקדנו בגראז' שפעם היינו מחנים בו את האוטו אבל לאט לאט הפך למחסן ג'אנקיאדה אחד גדול שהיום בקושי לאופניים אפשר למצוא בו מקום.

כמו תמיד היו לי כוונות ממש טובות, סידרתי את פחי המחזור עם השקיות התואמות ונכנסתי חדורת מוטיבציה למיין, לסדר, להעיף ובעיקר להזיז ארגזים מצד אחד לצד שני, אבל מיד הבחנתי בתיבות דואר ישנות וחינניות שהסתתרו להן מאחורי הדלת. קול קטן במבטא פולני כבד קרא לי באוזן: "תזרקי אותן, מה את צריכה את זה? בונקרית שכמותך, הכל את שומרת!".
.
.

הקול לא טעה, יש לי באמת נטייה קשה לאסוף דברים אבל הפעם, בניגוד לאינספור המקרים ששמרתי חפצים לשווא, החלטתי לנצל באופן מיידי את הפוטנציאל.
שמתי את כפפות הגינה הפרחוניות שלי, מילאתי את התיבות באדמה, שתלתי ורדים, כופפתי מסמר וניסיתי את מזלי בפריצת תיבות דואר בנסיון לסגור את הדלתות.
בתיבה הראשונה זה עבד מיד ובשניה כבר הבנתי שזה רק היה מזל של מתחילים ואחרי נסיונות חוזרים ונשנים אילתרתי סגירה עם חוט ברזל.

שני דיבלים על קיר המוסך, שתי אדניות מאולתרות וג'אנק אחד שניצל מאבק. כן ירבו סדרים של פסח.

חג אביב שמח ופורח!

Per pasqua è tradizione ebraica di fare delle accurate pulizie di casa, per festeggiare Pesach bisogna togliere dalla casa tutte le tracce di pane, da qui il detto "fare le pulizie pasquali". Noi quest'anno, con la casa trasformata in cantiere abbiamo deciso di pulire il garage, appena trasferiti parcheggiavamo lì la macchina, nel tempo l'abbiamo talmente riempito che ora non c'è spazio neppure per la bici. Come sempre avevo buone intenzioni, ho sistemato tutti i bidoni con i sacchi per la raccolta differenziata e sono entrata piena di motivazione per riordinare, buttare, sistemare ma soprattutto per spostare gli scatolini da un lato all'altro. Appena entrata ho notato delle vecchie cassette per la posta nascoste dietro l'ingresso. Una vocina mi ha detto nell'orecchio: "Buttale! A che ti servono? Non butti mai niente!".


La vocina non si è sbagliata, ho un debole per raccogliere tutti gli oggetti abbandonati, ma questa volta, a differenza dei mille altri casi in cui ho conservato oggetti senza riutilizzarli, ho deciso di realizzare subito il potenziale che avevano. Ho messo i miei guanti con i fiorellini, riempito di terra, piantato delle roselline e con un chiodo piegato ho cercato di scassinare gli sportelli. La prima cassetta si è richiusa subito, con la seconda ho capito che avevo avuto la fortuna dei principianti e dopo decine di inutili tentativi ho richiuso con un fil di ferro. 
Due tasselli nel muro del garage, due vasi improvvisati e un rottame salvato dalla polvere. Siano le benvenute le pulizie pasquali.
Buona Pasqua!

 1. sharon eshet

  מקסים!!! אין עליך. בדיוק כשראיתי את התמונה הראשונה בפוסט, חשבתי לעצמי, מה??? את זה היא זרקה??? כמה טוב שאת בונקרית (ואני לא היחידה בעולם…)
  נשיקות וחג שמח ואביבי!!!
  🙂

  1. Sharon
   Sharon

   בונקריות לנצח! ידעתי שתאהבי 🙂 חג שמח ופורח יקירתי!

 2. nili02

  הפוסטים שלך שרון, תמיד מעלים חיוך, גם הפעם.
  תחסרי בסדר, אז גדי ואני נמלא את הכסאות שלכם.
  חג שמח

 3. טליה

  איך שראיתי את התיבות זרוקות במחסן,כמעט התעלפתי… א ב ל לכשראיתי מה עשית מהן…שאפו! את גאון.איזה רעיון מקסים.כלהכבוד!
  שיהיה אביב נפלא,
  טליה

 4. עדנה

  בעלי עצלן מידי לדברים האלה. וגם לצערי הוא זורק כל דבר.. הוא מעדיף אוכל

 5. Ayala

  מקסים. חייכת אותי.
  חג שמח, איילה.

 6. marxmus

  איזה רעיון מגניב. מה שנקראה Upcycling במיטבו.

  חג שמח

 7. ליעד

  גאונית-איזה כיף!!! גם אני רוצה עדניות כאלה ואני בונקרית-על- אבל לנו אין דברים מגניבים במחסן כמו שלכם!!!!! אני באה לעזור לך לסדר את היתר!

  1. Sharon
   Sharon

   יקירתי, הבית כולו מחכה רק לך..עם הג'אנק שלי והיצירתיות שלך עוד נגיע רחוק!

  2. shany

   שרון, איזה יופי!!! ליעדי דאגה לשלוח לכולנו את הלינק שנוכל לראות ולהתרשם.. 🙂
   שיהיה לכם חג שמח!

   ליעדי – אל תתבאסי, לפחות יש לנו סירים במקום תיבות דואר מגניבות.. 🙂

   1. Sharon
    Sharon

    תודה שני וחג שמח לכל משפחת גפן! וליעדי זה הזמן להתחיל לשתול צמחים בסירים – ולא לשכוח לשלוח לי תמונה!

 8. אמיליה

  פרחים הם חלופה מצויינת לדואר בדמות תשלומים ומכתבים מפחידים
  כמו דו"חות למיניהם (מהם קיבלתי בשפע בסיבוב האחרון באיטליה..),
  רעיון גאוני ואביבי.

  תודה שאת מעלה פוסטים בתדירות כזו,
  הלוואי עלי.

  חג שמח יקירתי!

  1. Sharon
   Sharon

   כמה שאת צודקת.. אני הפסקתי מזמן לבדוק דואר, מה שמחכה שם אף פעם לא נחמד. ובזכות תגובות כאלו יש לי מרץ לכתוב עוד ועוד, תודה שאת עוקבת וחג שמח!

 9. efraty

  יצא מקסים! את מוכשרת!
  (מיד עשיתי pining!)
  חג שמח ופורח ::))

  1. Sharon
   Sharon

   תודה אפרתי! מכל בלאגן החגים, חגיגות, חופשות וכו׳ לא הספקתי להגיד לך כמה מקסים ומשודרג היה הפוסט האחרון שלך! מחכה לעוד תמונות..חג שמח!

 10. פיק פוק

  גם לי יש נטיה לאסוף דברים עם פוטנציאל….שלעיתים בסוף אין זמן לממש אותו….
  ממש רעיון יפה האדניות לפרחים

COMMENTS